Λίγα λόγια για το σχολείο

Το Σχολείο μας βρίσκεται στο δυτικό τμήμα της πόλης, επί της οδού Αγγελή Γοβιού 75.

Ιδρύθηκε το 1986 ως εξαθέσιο Δημοτικό Σχολείο, με Διευθυντή τον κ. Αθανάσιο Γκρινιάρη και προσωρινά λειτούργησε σε ενοικιαζόμενες αίθουσες. Το 1988 μετακόμισε στο σημερινό καινούριο κτίριο. Σήμερα λειτουργεί ως 7/θέσιο με  επιπλέον τμήμα ένταξης και ολοήμερο.

Διαθέτουμε αίθουσα πληροφορικής, διαδραστικούς πίνακες σε όλες τις αίθουσες του σχολείου με σύνδεση στο διαδίκτυο.

Το μεγάλο μας παράπονο !!!!!!!! Οι χώροι του Σχολείου, δεν επαρκούν για τις δραστηριότητες μας. Μας λείπει η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων και ένα  Γυμναστήριο, ενώ πρόσφατα   με τη διάνοιξη του παραποτάμιου δρόμου μειώθηκε και η αυλή του σχολείου.

Ιστορικό Σχολικό άλμπουμ - Κλικ στην εικόνα για να δείτε το βίντεο.

20200612_073506.jpg

Παρασκευή 19/04/2024