Παρασκευή ψωμιού στην τάξη μας

Παρασκευή ψωμιού στην τάξη μας. 15/5/2015

α. Οι μαθητές των Α΄Β΄και Γ΄τάξεων μαζί με τη Βοήθεια και την καθοδήγηση των δασκάλων τους   Αικατερίνης Μπέμπελου, Δημήτρη Γκουζίνη και Βασιλείας Μιχαηλίδη   ζήμωσαν    και παρασκεύασαν ψωμί.

β..Οι μαθητές της  Α΄ και Β΄ Τάξης,  είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά,    πως   το αλεύρι με την κατάλληλη    διαδικασία   γίνεται ψωμί. Η δασκάλα  της Α΄τάξης Ελένη Τσιούμα και  δάσκαλος της Β΄τάξης  Δημήτρης Γκουζίνης, προσκάλεσαν  την κ.Χίου,   η οποία ζήμωσε  και  παρασκεύασε ψωμί   στο σχολείο, Στη συνέχεια πήγε στο σπίτι, το έψησε και το έφερε στην τάξη,  όπου και  το μοίρασε στους μαθητές.

20200612_073452.jpg

Πέμπτη 25/04/2024