Εκπαιδευτικές δράσεις και δραστηριότητες 20-21

Εκπαιδευτικές  δράσεις και δραστηριότητες

-  Συμμετοχή  των μαθητών του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ψαχνών στους μαθητικούς αγώνες σκάκι. Πραγματοποιήθηκαν οι πρώτοι        διαδικτυακοί μαθητικοί αγώνες σκάκι στο ατομικό, που διοργάνωσε η Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία, το διήμερο 27-28 Μαρτίου.
- Διαδικτυακή  συνάντηση, με θέμα την συναισθηματική διαχείριση του εγκλεισμού με ομιλήτριες την Πετρουλάκη Ελένη Ψυχολόγο και Μπουντζουκίδου Σταυρούλα Κοινωνική Λειτουργό.
- Συμμετοχή  στο πρόγραμμα ΔΙΑΤΡΟΦΗ
- Χριστουγεννιάτικη διαδικτυακή γιορτή
- Τηλε -εσπερίδα διαδικτυακή με θέμα τον κορονοϊό  και  την επιστροφή των μαθητών και των εκπαιδευτικών στο σχολείο με ομιλητές   τον Ιατρό - Λοιμωξιολόγο, Αναπληρωτή Διευθυντή της Β΄ Παθολογικής κλινικής του Ναυτικού Νοσοκομείου Αθηνών, κ. Κούβελα          Γεώργιο και την Ψυχολόγο Στούμπου Βασιλική, μέλος της Επιτροπής Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης του 5ου ΣΔΕΥ         Χαλκίδας και του σχολείου μας.

20200612_073452.jpg