Συμμετοχή στο Let's Do It Greece

Το σχολείο μας συμμετέχοντας στην εθελοντική εκστρατεία «Let’s Do It Greece 2017» που διοργανώνεται για 6η διαδοχική χρονιά με στόχο τη διάδοση του μηνύματος της προστασίας του φυσικού και αστικού περιβάλλοντος, καθώς επίσης και της διαχρονικής αξίας του εθελοντισμού. προχώρησε σε καθαρισμό του παραποτάμιου υπό διαμόρφωση δρόμου δίπλα στο σχολείο μας, καθώς και στον προαύλιο χώρο μας.Η οργανωτική ομάδα είχε φροντίσει να στείλει σακούλες και γάντια Οι μαθητές μας ανταποκρίθηκαν με χαρά, γέμισαν τις σακούλες και συνέβαλαν και αυτοί στη μεγάλη προσπάθεια της ευαισθητοποίησης και κινητοποίησης όλων μας για ένα καλύτερο και καθαρότερο περιβάλλον.Με κεντρικό σύνθημα «Γίνε η Αλλαγή που Περιμένεις» την Κυριακή 2 Απριλίου ας συντονιστούμε και αγωνιστούμε όλοι μας για να παραδώσουμε στα παιδιά μας ένα πιο πράσινο περιβάλλον..Μπράβο στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς μας...

20200612_073321.jpg