Ο πόλεμος της Ωμεγαβήτας

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση της Α΄ τάξης του σχολείου μας την Τετάρτη το βράδυ 29/3 με τίτλο: "Ο πόλεμος της Ωμεγαβήτας" .Μικροί και μεγάλοι απόλαυσαν μια ξεχωριστή διασκεδαστική γιορτή με μουσική, χορό, κέφι και φυσικά πολλά - πολλά χαμόγελα. Οι μαθητές μας μετά από μια επίπονη προσπάθεια 7 μηνών κατέκτησαν τη δεξιότητα της γραφής και της ανάγνωσης της γλώσσας μας. Έγιναν κοινωνοί της κληρονομιάς και της παράδοσής μας, δούλεψαν με πολύ κέφι και μεράκι όλη τη χρονιά για να μάθουν να γράφουν και να διαβάζουν και αυτό το τόσο σπουδαίο γεγονός αυτή τη βραδιά, το μοιράστηκαν μαζί μας. Πολλά συγχαρητήρια στη δασκάλα τους κ.Ιωάννα Σταμούλου και σε όλο το διδακτικό προσωπικό του σχολείου μας..Συγχαρητήρια σε όλους..

20200612_073420.jpg