"The Messapians" Ομάδα Ρομποτικής

Διαγωνισμός  Εκπαιδευτικής   Ρομποτικής 2019

Εξαιρετική η παρουσία της Ρομποτικής ομάδας "THE MESSAPIANS" του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ψαχνών στους πανελλήνιους τελικούς αγώνες εκπαιδευτικής ρομποτικής 2019, που διοργάνωσε η WRO Hellas με Στρατηγικό Συνεργάτη την COSMOTE στο κλειστό Γυμναστήριο Γαλατσίου.
Αν και συμμετείχαμε για πρώτη φορά, πήραμε την πέμπτη θέση πανελλαδικά στην κατηγορία "Εποικισμός στον Άρη, stories of tomorrow" , βραβείο καλύτερης παρουσίασης από τους μαθητές και βραβείο πρωτότυπου σεναρίου.
Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, στον προπονητή της ομάδας Στέφανο Χρυσαφόπουλο, σε όλη την ομάδα του σχολείου, στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και στον χορηγό μας κατάστημα Γερμανός Ψαχνά.

20200612_073314.jpg